(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Uniroyal

Marka Uniroyal wchodzi w skład największego europejskiego branżowego koncernu Continental Group. Historia Uniroyal rozpoczęła się w 1868 roku, kiedy to oficer belgijskiej artylerii, Oscar Englebert, otworzył na placu Chevaux w Liege sklep z materiałami gumowymi. Kilka lat później otworzono pierwszą fabrykę, zajmującą się początkowo produkcją produktów wodoodpornych, jak np. czepki kąpielowe, peleryny czy też fartuchy. Równocześnie zaczęto eksperymentować z oponami do rowerów oraz pojazdów zaprzęgowych.

Po odniesieniu sukcesu w dziedzinie opon rowerowych, przyszedł czas na sektor opon samochodowych. Powstały wówczas opony Englebert Tyres z zygzakowym wzorem minimalizującym ryzyko poślizgu, które okazały się wielkim sukcesem, a marka Uniroyal od 1914 zwiększyła czterokrotnie swoją produkcję.

Obecnie firma Uniroyal do producent wysokiej klasy opon samochodowych. Sztandardowym produktem marki stało się ogumienie deszczowe, które doskonale radzi sobie na mokrej nawierzchni. Dzięki unikalnej i ultra nowoczesnej rzeźbie bieżnika, opony Uniroyal są w stanie o wiele szybciej i wydajniej odprowadzić wodę z opony niż robi to konkurencja.

Ogumienie Uniroyal powstaje w oparciu o technologię Shark Skin Technology, która zapewnia stabilność podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Opony Uniroyal charakteryzują się również niskimi oporami toczenia oraz bardzo dobrym rozkładem ciśnienia, co przekłada się na niższe spalanie.

Opony samochodowe