(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Pirelli

Włoska marka Pirelli to jedna z najważniejszych firm w historii światowej motoryzacji. Koncern powstał w 1872 roku w Mediolanie, a jego założycielem był Giovanni Battista Pirelli. Niemal od początku istnienia tej marki była ona związana ze sportem motorowym. Już w 1907 roku Pirelli dostarczało opony w rajdzie Pekin-Paryż. Był to jeden z pierwszych sukcesów włoskiej marki, który przyniósł Pirelli międzynarodowy rozgłos.

Marka Pirelli jest zaliczana do pięciu największych przedsiębiorstw oponiarskich na świecie. Firma skupia się głównie na produkcji opon do samochodów osobowych oraz motocykli. Największe zakłady Pirelli znajdują się obecnie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Chinach, Brazylii oraz, oczywiście, we Włoszech.

Koncern Pirelli jest od 2011 roku głównym dostawcą opon dla królowej sportów motorowych – Formuły 1. Włoskie opony charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, a także ich precyzyjnym dostosowaniem do indywidualnych potrzeb kierowcy oraz do wymagań konkretnego modelu samochodu lub motocykla. Oprócz Formuły 1, Pirelli dostarcza również ogumienie do samochodów rajdowych WRC, na wyścigi serii Grand-AM, Ferrari Challenge oraz Lamborghini Super Trofeo, a także wspiera młodych kierowców z niższych serii. Opony Pirelli wykorzystywane są także jako seryjne, homologowane ogumienie podstawowe dla wielu czołowych producentów samochodów oraz motocykli.

Opony Pirelli są bardzo często nagradzane w niezależnych testach wielu redakcji motoryzacyjnych pod względem użytkowania oraz zastosowania najnowszych technologii. Włoska marka dostarcza zarówno opony użytkowe, wyczynowe, jak i terenowe oraz ekologiczne.

Opony samochodowe