(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Nokian Tyres

Nokian to fiński koncern oponiarski z siedzibą w mieście Nokia, dostarczający wysokiej jakości produkty dedykowane dla samochodów osobowych, ciężarowych, rowerów, maszyn leśnych oraz busów. Firma Nokian powstała w 1988 roku, jednak jej korzenie sięgają aż do roku 1898, kiedy to uruchomiono Fińskie Zakłady Gumowe.

Tylko w 2017 roku obrót koncernu Nokian wyniósł blisko 1,6 miliarda EUR, przy zatrudnieniu na poziomie 4,6 tys. osób. Spółka Nokian jest obecnie notowana na giełdzie Nasdaq Helsinki. Opony fińskiej marki mają silną pozycję przede wszystkim w państwach nordyckich oraz w Rosji, natomiast na rynkach europejskim oraz północnoamerykańskim produkty Nokian zdobywają coraz większą popularność.

Obecnie największym udziałowcem w fińskiej firmie jest japoński gigant oponiarski – Bridgestone. Opony Nokian są produkowane m.in. w Finlandii, Rosji, Chinach, Indonezji, Kazachstanie, Stanach Zjednoczonych, na Słowacji oraz Ukrainie.

W 2014 roku koncern Nokian wypuścił na rynek, jako pierwszy na świecie, oponę zimową z wysuwającymi się kolcami. Dziś fińska marka jest jednym z głównych producentów dostarczających opony pneumatyczne na rynek skandynawski. Częścią spółki Nokian jest sieć Vianor, która specjalizuje się w usługach wulkanizacyjnych oraz w konserwacji pojazdów.

Opony samochodowe