(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Michelin

Koncern Michelin, a dokładniej rzecz biorąc – Compagnie Générale des Établissements Michelin, to największy producent opon w Europie i jednocześnie jeden z największych koncernów oponiarskich na świecie. Firma została założona w 1889 roku w Clermont-Ferrand (Francja) przez braci Andrego i Edouarda Michelinów. Francuska firma znana jest na świecie nie tylko z produkcji doskonałych opon samochodowych, ale również z wydawanego przez nią przewodnika dla turystów zmotoryzowanych „Guide Michelin”.

Marka Michelin zajmuje się produkcją wysokiej jakości opon do samochodów osobowych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, motocykli, samolotów oraz promów kosmicznych, a także rowerów. Zakłady produkcyjne francuskiej marki znajdują się w 19 krajach na całym świecie. Michelin posiada również 3 nowoczesne centra technologiczne zlokalizowane we Francji, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Opony marki Michelin trafiają na rynki ponad 170 krajów całego świata. Michelin jest właścicielem innych znanych marek oponiarskich, jak np.: Kleber, BFGoodrich, Riken, Taurus, Kormoran, Warrior, Siamtyre, Tigar, Euromaster czy też Recamic.

Od początku funkcjonowania firmy, marka Michelin brała czynny udział w świecie sportów motorowych, odnosząc w nich spektakularne sukcesy. Kierowcy korzystający z opon Michelin zdobyli tytuły mistrzowskie m.in. w Formule 1, WRC, 24h Le Mans, Moto GP czy też VTT Cross Country.

Marka Michelin obecna jest także w Polsce. W 1994 roku została założona w Warszawie pierwsza filia Grupy Michelin na centralną i wschodnią Europę. Koncern Michelin to również pierwsza marka oponiarska na świecie, która homologowała dedykowane opony do samochodów elektrycznych.

Opony samochodowe