(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Hankook

Firma Hankook Tire Manufacturing z Seulu (Korea Południowa) to siódmy co do wielkości koncern motoryzacyjny na świecie, który specjalizuje się przede wszystkim w produkcji i dystrybucji wysokiej klasy opon samochodowych. Koncern powstał w 1941 roku jako Chosun Tire Industrial Co. LTD, a pod nazwą Hankook Tire Manufacturing funkcjonuje od 1968 roku.

Marka Hankook dostarcza rocznie na światowy rynek motoryzacyjny około 50 mln opon samochodowych różnego typu. Produkty Hankook są wykorzystywane w prestiżowych wyścigach Le Mans Series American i Asian, a także trafiają na pierwszy montaż samochodów takich gigantów motoryzacyjnych, jak np.: Toyota, Audi, Chevrolet, Ford, Opel, Renault, Hyundai czy też Volkswagen.

Firma Hankook od kilkunastu już lat ściśle współpracuje z marką Michelin oraz niemiecką firmą Hamman Motorsport. Koreański koncern oponiarski zatrudnia obecnie ponad 22 tys. pracowników, a produkty marki Hankook trafiają do 180 krajów na całym świecie. Opony Hankook produkowane są m.in. w Korei Południowej, Chinach, na Węgrzech oraz w Indonezji. Blisko 70 proc. dochodów koreańskiej firmy pochodzi ze sprzedaży zagranicznej. Przewodnim hasłem koncernu Hankook jest „Driving Emotion”.

Opony marki Hankook doskonale sprawdzają się nie tylko w samochodach osobowych oraz sportowych, ale również w autach typu SUV, pojazdach dostawczych, ciężarowych oraz w autobusach.

Opony samochodowe