(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony GoodYear

Goodyear Tire & Rubber Company to jeden z czołowych producentów opon i gum na światowym rynku motoryzacyjnym. Goodyear, obok marki Bridgestone oraz Michelin, to największy koncern oponiarski, zaspokajający potrzeby przemysłu samochodowego, lotniczego, sportów motorowych czy też ciężkich maszyn przemysłowych. Co piąta opona sprzedawana na światowym rynku motoryzacyjnym widnieje pod szyldem Goodyear Tire & Rubber Company.

Firma Goodyear została założona w 1898 roku przez Franka Seiberlinga, natomiast nazwa koncernu wzięła się od nazwiska amerykańskiego wynalazcy procesu wulkanizacji, Charlesa Goodyeara. Koncern Goodyear, z siedzibą główną w Akron w stanie Ohio (USA), jest obecny również w Polsce. W 1929 roku powstało w Warszawie pierwsze przedstawicielstwo tej firmy, a obecnie w Polsce są produkowane opony Goodyear m.in. takich marek, jak: Dunlop, Fulda, Sava czy też Dębica.

Marka Goodyear oferuje pełną paletę opon letnich, zimowych oraz całorocznych, które poddawane są testom przez niezależne europejskie magazyny oponiarskie, osiągając w nich doskonałe rezultaty. Opony amerykańskiego producenta są testowane przez inżynierów Goodyear w oparciu o ponad 50 kryteriów osiągów (m.in. jazda i hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni, przebieg i trwałość, hałas wewnętrzny, odporność na aquaplaning, przyczepność czy też stabilność podczas jazdy z dużą prędkością).

Opony marki Goodyear powstają w oparciu i liczne, innowacyjne technologie, jak np. Sound Comfort, SealTech czy też „Tall and Narrow”. Amerykański koncern zatrudnia obecnie ponad 69 tys. pracowników, a fabryki Goodyear znajdują się w ponad 22 krajach na całym świecie.

Opony samochodowe