(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Fulda

Fulda Reifen to obecnie największy niemiecki producent ogumienia samochodowego. Firma powstała w 1900 roku z inicjatywy Gusta Beckera oraz Moritza Hasenclevera. Nazwa marki Fulda pochodzi od miejscowości zlokalizowanej niedaleko Frankfurtu, w której uruchomiono pierwszą placówkę firmy. Marka Fulda wchodzi obecnie w skład amerykańskiego koncernu Goodyear.

Produkcja w firmie Fulda ruszyła w 1901 roku, jednak oferta produktowa dotyczyła głównie asortymentu codziennego użytku wykonanego z gumy. Dopiero w 1906 roku przedsiębiorstwo przystąpiło do wytwarzania opon samochodowych, motocyklowych oraz rowerowych. W 1915 roku wypuszczono pierwszą oponę do samochodów ciężarowych. W roku 1919 szefostwo Fuldy postanowiło skupić się całkowicie na produkcji ogumienia samochodowego, rezygnując tym samym z wytwarzania innych produktów gumowych.

W 1962 roku głównym udziałowcem niemieckiej firmy oponiarskiej stał się koncern Goodyear Tire & Rubber Company. Dzięki temu marka Fulda przyspieszyła swój rozwój, stając się z czasem liderem w segmencie produkcji opon niskoprofilowych ze sztandarowym modelem opony Y2000. Fulda wprowadziła również opony do samochodów terenowych, a ich prekursorem był model Campo 4×4.

Marka Fulda prowadzi obecnie produkcję samochodowych opon pneumatycznych w trzynastu fabrykach zlokalizowanych na terenie Europy. Co roku wypuszcza ona na rynek ponad 10 milionów sztuk opon wysokiej jakości, które trafiają na rynek całego świata. Wszystkie produkty marki Fulda posiadają certyfikaty ISO 1401, które gwarantują spełnienie wszelkich norm dotyczących ochrony środowiska oraz systemu zarządzania produkcji.

Opony samochodowe