(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Dębica

Firma oponiarska Dębica S.A. to przedsiębiorstwo z sektora przemysłu chemicznego produkujące wysokiej klasy opony oraz prefabrykaty do produkcji ogumienia. Marka Dębica wchodzi obecnie w skład koncernu Goodyear. Polska firma powstała w 1937 roku w ramach rządowego Centralnego Okręgu Przemysłowego, a jej założycielem był m.in. Stefan Dwornik.

Pierwsze opony pod szyldem Dębica powstały w marcu 1939 roku na licencji amerykańskiego przedsiębiorstwa General Tire and Rubber Company. W czerwcu 1976 roku wyprodukowano pierwszą oponę radialną z bieżnikiem D-124, na licencji belgijskiej fili amerykańskiej marki Uniroyal. W 1994 roku firma Dębica trafiła na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Obecnie przedsiębiorstwo z Dębicy wypuszcza na rynek ogumienie marki Dębica, Dunlop, Fulda oraz Sava. Trzy czwarte produkcji polskiej marki trafia na eksport, m.in. do Niemiec, Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii czy też Turcji.

Do sztandarowych produktów marki Dębica należą m.in. opona letnia Dębica Presto przeznaczona dla wymagających kierowców, którzy cenią sobie dynamiczną jazdę czy też opona zimowa Dębica Frigo HP dedykowana do samochodów o wysokich osiągach.

Obecnie przedsiębiorstwo w Dębicy to już największe w Europie oraz trzecie na świecie zakłady produkcyjne marki Goodyear. Rocznie powstaje w nich ponad 15 milionów wysokiej klasy opon.

Opony samochodowe