(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Dayton

Marka Dayton wywodzi się ze stanu Ohio w Stanach Zjednoczonych i wchodzi w skład światowego giganta oponiarskiego, koncernu Bridgestone. Założycielem marki Dayton Rubber Company był emerytowany wojskowy i przedsiębiorca, John C. Hooven. Produkty marki Dayton są przeznaczone głównie do samochodów osobowych, ciężarowych oraz terenowych.

Marka Dayton, razem z firmą Firestone, weszła w skład koncernu Bridgestone w 1988 roku, co wpłynęło na szybki rozwój marki Dayton, która rozszerzyła swoją ofertę produktową o opony do samochodów ciężarowych oraz ogumienie czysto sportowe. Firma zatrudnia obecnie ponad 2 tys. osób, a opony ze znakiem Dayton są produkowane również w Polsce w fabryce Bridgestone w Poznaniu.

W 2015 roku marka Dayton wypuściła na rynek nowy model opon z segmentu ekonomicznego Dayton Touring 2, które odniosły niemały sukces, stając się istotną częścią oferty Bridgestone. Marka Dayton od samego początku swojej działalności stawia przede wszystkim na innowacje. Była ona jedną z pierwszych w branży firmą, która rozpoczęła produkcję opon bezdętkowych oraz niskociśnieniowych. Opony Dayton stają się coraz popularniejsze wśród kierowców nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Gwarantują one doskonałą relację wysokiej jakości do atrakcyjnej ceny.

Opony samochodowe