(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Continental

Continental AG to obecnie czwarty co do wielkości producent opon samochodowych na świecie. Niemiecka marka z siedzibą w Hanowerze (Dolna Saksonia) powstała w 1872 roku pod nazwą Continental-Caoutchouc und Gutta-Percha Compagnie. Koncern dostarcza obecnie wysokiej klasy ogumienie do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz maszyn rolniczych. W skład niemieckiej firmy wchodzą również marki oponiarskie General Tire, Semperit oraz Barum.

Koncern Continental to światowy potentat w dziedzinie produkcji ogumienia na światowym rynku motoryzacyjnym oraz rozwoju inteligentnych technologii dla transportu dóbr i osób. Marka zatrudnia blisko 208 tys. osób w 53 krajach. Jej roczne obroty liczone są w dziesiątkach miliardów euro. Z produktów Continental korzystają takie marki, jak np.: BMW, Daimler AG, Ford, General Motors, Honda, Iveco, Porsche, Renault, Toyota, Volkswagen czy też Volvo.

Jednym ze spektakularnych osiągnięć marki Continental było wypuszczenie na rynek ogumienia ContiSportContact2 Vmax, które było pierwszym drogowym ogumieniem umożliwiającym jazdę z prędkością nawet 360 km/h, a także serii opon ContiWinterContact TS 810 Sport z indeksem prędkości W, która pozwalała na rozwinięcie prędkości do 270 km/h. W 2005 roku Porsche GT3 z oponami Continental rozwinęło prędkość 388 km/h, a trzy lata później model Porsche 911 GT 9 na oponach ContiSportContact Vmax rozpędziło się do astronomicznej prędkości 409 km/h. Opony te trafiły do Księgi Rekordów Guinessa jako najszybsze seryjne opony drogowe.

Opony samochodowe