(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Bridgestone

Koncern Bridgestone jest obecnie uznawany za największego producenta ogumienia na świecie. Firma powstała w 1931 roku w japońskim mieście Kurume, a jej założycielem był Shōjirō Ishibashi (nazwisko Ishibashi w języku angielskim oznacza „stone bridge” – kamienny most). Koncern Bridgestone to jeden z wielkiej trójki światowych producentów opon, obok marki Michelin i Goodyear, który wypuszcza na rynek m.in. takie marki produktów, jak np.: Bridgestone, Firestone, Dayton, Seiberling, Road King, Gillette, Peerless czy też FireStop.

Japoński koncern Bridgestone dysponuje obecnie 59. fabrykami ogumienia zlokalizowanymi na całym świecie. W Europie marka ma swoją główną siedzibę od 1990 roku, która to zarządza praca 20 firm handlowych, dwóch głównych dystrybutorów, ośmiu fabryk, a także Centrum Technicznego zlokalizowanego w Rzymie oraz Europejskiego Toru Testowego.

Marka Bridgestone odnosi wiele sukcesów w sportach motorowych. W 1997 roku dostarczała po raz pierwszy swoje opony do bolidów Formuły 1. W 2007 roku Bridgestone stał się wyłącznym dostawcą opon dla Formuły 1. Koncern wspomagał również wyścigi serii GP2. Na rynku stricte cywilnym japoński koncern odnosił równie spektakularne sukcesy. Przełomowa dla japońskiej marki stała się m.in. opona typu Runflat, która umożliwiała dalszą jazdę nawet po przebiciu ogumienia. W 2002 roku wprowadzono do sprzedaży ogumienie oparte na systemie bezpieczeństwa Aircept, który pozwalał na kontynuowanie jazdy z ładunkiem pomimo utraty ciśnienia roboczego w kole.

Marka Bridgestone to nie tylko producent najwyższej jakości opon samochodowych, ale również dostawca części samochodowych (np. amortyzatory, elementy tłumiące, koła gumowe, itd.), przemysłowe wyroby gumowe czy też elementy chemiczne.

Opony samochodowe