(48) 228 846 545

handlowy@iparts.pl

Opony Barum

Barum Continental to obecnie największy czeski producent opon pneumatycznych przeznaczonych głównie do samochodów osobowych oraz ciężarowych. Historia marki Barum rozpoczęła się w 1945 roku w ówczesnej Czechosłowacji, kiedy to doszło do fuzji firm Bata, Ruben oraz Mitas. Obecnie ogumienie Barum to jedne z najpopularniejszych opon dostępnych na rynku środkowoeuropejskim.

Opony Barum od samego początku ich produkcji są doceniane zarówno przez kierowców samochodów osobowych, jak i motocykli. Pierwsze opony radialne czeskiej marki powstały w 1967 roku. Po rozpadzie Czechosłowacji w 1992 roku marka Barum weszła w skład koncernu Continental, co znacząco przyspieszyło jej rozwój oraz wpłynęło na poszerzenie oferty produktowej o ogumienie do pojazdów ciężarowych oraz szeroko rozumianych maszyn rolniczych. Dziś marka Barum wypuszcza na rynek motoryzacyjny ponad 21 milionów sztuk opon rocznie.

Marka Barum to wysokiej jakości ogumienie, które powstaje w oparciu o najnowsze technologie oraz standardy produkcyjne. Doceniła to grupa Lloyd’s Register, która nagrodziła markę Barum swoim certyfikatem w 1994 roku zgodnie ze standardem ISO 9001 za jakość procesu produkcyjnego ogumienia samochodowego. Dwa lata później Barum uzyskało to samo wyróżnienie w dziedzinie produkcji opon do maszyn rolniczych oraz pojazdów ciężarowych, natomiast w 1997 roku przyznano firmie, jako pierwszej w Republice Czeskiej, certyfikat ISO 1401 oraz EMAS za zgodność z przepisami ochrony środowiska.

W 2018 roku marka Barum wypuściła na rynek motoryzacyjny opony serii 5, w tym również oponę zimową Polaris 5 oraz całoroczną Quartaris 5. Dzisiaj Continental Barum to jeden z największych światowych producentów opon w Europie.

Opony samochodowe